Nechať si vymasírovať môžete chrbát alebo rovno celé telo.

Podľa vášho priania aj s použitím silíc (získané jednoduchou destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním s následným mechanickým odstredením). Vy­brať si môžete zo 4 druhov: škoricovú, pomarančovú, mäto­vú či citrónovú.

Klasická masáž

Táto masáž slúži jedinému cieľu a to pomôcť človeku pri zdravotných problémoch, či dodať telu i duši pokoj a harmóniu. Klasická masáž pomáha regenerovať telo po fyzickej záťaži, športových výkonoch, pomáha obnovovať hybnosť tela, ktorá je narušená vplyvom sedavého zamestnania a rovnako slúži aj ako prevencia pred poruchami pohybového aparátu.

Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva – napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Čo je však možno najdôležitejšie – celkovo sa môžete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia, vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný „liek“ sa používa dodnes. Hmaty klasickej masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli, ale môžu napríklad aj podporovať črevnú peristaltiku.

Klasická masáž má nasledovné pozitívne účinky:

- zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov

- pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly

- pozitívne ovplyvňuje nervový systém prostredníctvom receptorov/nervových zakončení, ktoré sú umiestnené pod povrchom kože

- priaznivo vplýva na vylučovací systém – mechúr, obličky a močové cesty

- pomáha urýchľovať tráviace procesy

- odstraňuje usadeniny v kĺboch a svaloch a zlepšuje ich celkovú hybnosť a pružnosť

- nepriamo pozitívne vplýva na celkovú harmóniu organizmu, činnosť srdca a dýchania

BODOVÁ MASÁŽ (akupresúrna)

Táto masáž spočíva vo vyhľadávaní uzlín (stuhnutého svalstva) na tele a postupné rozmasírovanie formou akupresúry.

Bodová masáž je efektívnejšia, ako klasická masáž. Je viac bolestivá a viac zaťažuje organizmus, ale výsledky sú lepšie. Doporučuje sa pri väčších zdravotných problémoch. Výsledky sú rýchlejšie, ako pri klasickej masáži.

Čo dokáže akupresúra

- Zmiernenie bolesti (pri znalosti diagnózy)

- Preventívne pomáha k zabráneniu vzniku skorších ochorení

- K podpore funkcií u poruchy orgánov

- K relaxácii a rekondícií telesné alebo duševné

- K liečbe psychosomatických ochorení ako je nespavosť, nervozita, zápcha, nafukovanie a pod.

- K liečbe a prevencii návykových ochorení ako je fajčenie, obezita, narkománie

- K liečbe prevencii chrípkového ochorení, nachladenia, zápalu dutín

- Ku zvýšení prirodzenej obranyschopnosti a posilneniu imunitného systému organizmu

- K podpore rehabilitácií